Sortiment

Chemická světla

Zobrazit filtr produktů
5 produktů
Podle čeho řadíme produkty?
1
Jako příklad využití můžeme zmínit například navigaci či k udržení přehledu o členech výpravy při nočních přesunech. Chemická světla zkrátka využijete vždy, když potřebujete alternativní zdroj světla.

Budiž světlo! A to i několik hodin!

Vzhledem k tomu, že chemická světla mají svůj původ v armádním využití, asi nikoho nepřekvapí, že kvalitní chemická světla mají poměrně dlouhou výdrž. Konkrétně máme na mysli dobu v řádu hodin – běžně vydrží tyčinka vytvářet světlo i 12 hodin. Kromě doby svícení mají navíc chemická světla i řadu dalších výhod. Fakt, že se obejdeme bez elektřiny, je samozřejmost, jedná se o zcela soběstačný zdroj světla. Tyčinka zároveň svítí i pod vodou. Díky očku, kterým je tyčinka zpravidla opatřena, navíc můžete světlo snadno upevnit kamkoli, kde je to třeba – například na poutko stanu.

Jednoduché použití

Zapomenout nesmíme ani na další velkou výhodu, kterou představuje snadné použití. Před použitím tohoto světla rozhodně není nutné dlouze studovat návod k použití – světlo se totiž aktivuje jednoduchým zlomením trubičky a zatřesením. Tím kapsle, která se nachází uvnitř, praskne a díky chemické reakci začne trubička vydávat světlo dané barvy a intenzity. Ačkoli se jedná o chemickou reakci, tyčinky zpravidla nevydávají žádné teplo, v žádném případě pak plameny. Tyčinky navíc mívají netoxické, neškodlivé a nehořlavé složení.

K čemu je to tedy dobré?

Chemická světla se v současnosti vyrábějí v různých provedeních – ať už tvarech, tak barvách. Už dávno neplatí, že chemická světla využívají pouze členové integrovaných složek. Tyto produkty najdou své využití například při outdoorových aktivitách, při rybaření, stejně tak si svou oblibu získaly náramky i na party a oslavách. Zmínit misíme také airsoft a paintball – chemická světla se zde využívají jak při soutěžích, tak při nočních bojovkách.
Doprava zdarma od 2500Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenná prodejna