Sortiment

Vysoká obuv

13 produktů
Podle čeho řadíme produkty?
1

Jak název napovídá, vysoká obuv je charakteristická především tím, že sahá (často i vysoko) nad kotník. Kvalitní vysoké boty pak poskytují noze dostatečnou stabilitu, především se pak postarají o fixaci kotníku (což například od nízkých bot očekávat nemůžeme). Ta je pak při pohybu v náročném terénu téměř nezbytná. Výška boty má také jednu další velkou výhodu, a tou je ochrana před vlhkostí. Kvalitní boty udrží nohy v suchu i při delším pohybu ve vodě. Zde samozřejmě platí, že čím vyšší boty jsou, tím výše může dosahovat voda, ve které se budeme v botách pohybovat. Ačkoli nás totiž boty nemusejí zradit z hlediska voděodolnosti, při příliš vysoké vodní hladině nám do bot přirozeně nateče z horní strany.

Na druhou stranu je třeba zmínit i jistou nevýhodu, které tyto boty mají. Dalo by se říci, že nevýhodou těchto bot je jedna z jejich velkých výhod – díky fixaci chodidla se totiž může zdát na počátku nošení chození v těchto botách jako nepohodlné, nepřirozené. Dobrou zprávou ovšem je, že na tento pocit si uživatel zpravidla rychle zvykne a následně už zpravidla spíše oceňuje výhody.

Kůže nebo syntetika?

Ať se zabýváte ochranou osob a majetku, ochranou osob, či pracujete u bezpečnostní služby, jistě uznáte, že kvalita a pohodlí jsou u bot opravdu důležité. Výběr obuvi se rozhodně nevyplatí podcenit, nepohodlná a nekvalitní obuv totiž udělá více škod než užitku. Stejně tak je dobré mít na paměti i to, že kvalita něco stojí a šetřit se zde ne vždy vyplatí. Při výběru vysokých bot budete mít na výběr zpravidla ze syntetických materiálů či kůže. Kožené boty jsou přirozeně odolné a pevné, zároveň však kůže také dobře větrá. Je však třeba si uvědomit, že takové boty opravdu vyžadují péči. Pokud se o ně však budeme dobře starat, vydrží nám i dlouhou řadu let.

Naproti tomu syntetické materiály představují skvělou variantu například pro ty, kteří nechtějí věnovat péči o boty takové množství času. Syntetické boty totiž zpravidla stačí (stručně řečeno) naimpregnovat a párkrát je omýt.
Za zmínku pak stojí také membrána – zde se setkáme například s často skloňovanou membránou Gore-Tex, jejíž název je skloňován posledních 40 let. Jedná se o velmi kvalitní voděodolnou tkaninu, která se kromě bot využívá i u stanů, spacáků a různých druhů oblečení.

Pohodlí (opět) na prvním místě

Při výběru je však rozhodně prioritou pohodlí. Na to, že se bota trochu vyšlápne, raději nespoléhejte – ačkoli boty trochu „povolí“, raději sáhněte po kousku, který sedne již na první obutí. Spoléhat na to, že se ne příliš pohodlné boty stanou postupným nošením kouskem, ve kterém se budete cítit jako v bavlnce, rozhodně není dobrá cesta.

Doprava zdarma od 2500Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenná prodejna