Sortiment

Zimní obuv

8 produktů
Podle čeho řadíme produkty?
1

Máloco dokáže v zimních měsících potrápit tak, jako chození v botách, které nejsou pro toto počasí uzpůsobeny. Kromě toho, že v nich bývá nositeli zima na nohy, mohou boty klouzat na ledu, stejně tak se může stát, že se nebude jednat o nepromokavý model, což je v době oblevy opravdu velká nevýhoda. Zkrátka dobře, zimní boty jsou tak trochu specifické a jejich výběr se rozhodně nevyplatí podcenit, ať už patříte mezi zaměstance státní či městské policie. Totéž samozřejmě platí pro řadu dalších profesí, u nichž je vyžadován i v zimních měsících pobyt ve venkovním prostředí. Na co je dobré při výběru zimních bot rozhodně myslet?

Zachovat chladnou hlavu, ale nohy v teple

Jak samotný název napovídá, zimní boty jsou určeny do chladného počasí a hlavním požadavkem je u těchto bot to, aby udržely nohy svého nositele v teple. Vzhledem k tomu, že teploty klesají v zimních měsících i pod -20 °C (v extrémních podmínkách dokonce ještě mnohem níže), musejí boty opravdu dobře izolovat. U bot se často používá klasický kožíšek (syntetický nebo pravý) či vložka Thinsulate®.  Ale pozor! I u zimních bot platí, že by měla být bota prodyšná – s tím pomůže například membrána typu Gore-Tex®.

V boji proti ledu

V zimě na nás navíc čeká ještě jedna nástraha – led. Kdo výběr obuvi podcení, ten může během okamžiku uklouznout a skončit na zemi. Dobrá podrážka je proto u zimních bot téměř nezbytností. Podrážku zimních bot poznáte na první pohled, princip je zde totiž podobný jako u pneumatik – u nich na pohled docela snadno rozeznáte, zda se jedná o pneumatiku letní či zimní. Jednu z nejlepších podrážek, a to nejenom v zimě, pak představuje dobře známý Vibram®. S tím se běžně můžeme setkat například také u sportovní obuvi.

Zároveň je však třeba zmínit jednu věc – i když sáhnete po botách s tou nejlepší podrážkou, nemáte bohužel 100% jistotu, že na kluzkém ledu neuklouznete. Proto je dobré mít na mysli, že je důležité, aby obuv dobře fixovala kotník. To pomůže snížit riziko zranění.

Nezapomínejme na pohodlí

Už jsme si řekli, že zimní boty musejí dobře chránit před mrazem a vlhkem, také je na místě věnovat dostatečnou pozornost podrážce. Přes to všechno však nesmíme zapomínat na tu nejzákladnější věc – pohodlí. I když sáhneme po botách, ve kterých nám bude krásně teplo, pokud se v nich nebudeme cítit pohodlně, bude chození v nich spíše utrpením. Při výběru bot proto vždycky věnujte dostatečnou pozornost tomu, abyste se v nich cítili jako v bavlnce.
 

Doprava zdarma od 2500Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenná prodejna