Sortiment

Taktická a vojenská obuv

33 produktů
Podle čeho řadíme produkty?
12>

Taktická obuv – to je pojem, který každý (nejenom) voják moc dobře zná. Stejně tak, jako členové Event Security, pracovníci osobní ochrany či zaměstnanci bezpečnostní agentury musí i vojáci v něčem chodit. A vzhledem k tomu, že si takové boty obouvají zpravidla každý den, dbát na kvalitu se rozhodně vyplatí. Zároveň se však nedá jednoznačně říci, jak taková vojenská obuv vypadá – může mít totiž podobu robustních bot navržených přímo pro náročné mise a pro přenášení těžkých břemen v různém terénu (jako jsou například boty LOWA® Z-8N GTX® C černé), stejně tak lze ale do této kategorie zařadit například i poměrně univerzální taktické boty ADIDAS® GSG 9.7 – černé.

Do náročných podmínek

U taktické (vojenské) obuvi je nutné počítat s tím, že oproti jiným kouskům budou boty využívány dost pravděpodobně v extrémnějších podmínkách. Aby je boty vydržely, je třeba, aby měly opravdu dobré vlastnosti. Není divu, že taktické a bojové boty mají často podobu tzv. kanad. Ty představují (klasicky) černé boty, které sahají až nad kotníky – často až do poloviny lýtek. Tyto boty bývají vyrobeny buď klasicky z kůže, či z usně. Nutno zmínit, že v dnešní době již rozlišujeme celou řadu kanad – kanady celoroční, pouštní, stejně tak však mají na trhu své místo i zimní modely. Rozdíl je pak především v jejich stavbě – u modelu určeného do džungle či pouště by (na rozdíl od zimního modelu) byl kožíšek poměrně zbytečný.

Hlavně nepodcenit výběr

Vzhledem k tomu, že taktická a bojová obuv je zpravidla používána denně, navíc často i v extrémnějších podmínkách, šetřit na ní se opravdu nevyplatí. Při výběru bychom si měli především uvědomit, v jakém prostředí se budeme v botách pohybovat a jaké požadavky by měla obuv splňovat. V každém případě je však nezbytně nutné, aby byla obuv pohodlná – to je totiž při chůzi opravdu to nejdůležitější.

Doprava zdarma od 2500Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenná prodejna