Sortiment

Pouzdra, kapsy, sumky

Podkategorie
Filtr
431 produktů
Podle čeho řadíme produkty?
Dnešní trh nabízí, dá se říci, pouzdra snad na vše. Svou výbavu můžeme doplnit o admin pouzdra, pouzdra na svítilnu, ale i pouzdra na náboje či zásobníky. Žádnou výjimkou pak nejsou ani pouzdra na zdravotnické vybavení či pouzdra, která slouží k uložení rukavic či radiostanice. Je zkrátka z čeho vybírat a dnes je již možné sehnat pouzdro na vše možné.

Kam s nimi?

Asi nikdo neplánuje nosit pouzdra či kapsy samostatně, proto se vždy dostáváme k zásadní otázce: kde budeme kapsu nosit? Možností je hned několik. Díky modulárním systémům (jakým je například MOLLE) je kapsy možné umístit k jakémukoli kompatibilnímu vybavení – může se jednat o batoh nebo například taktickou vestu.
Tato moderní vazba vznikla z PALS nylonových proužků. Důvodem pro vznik bylo umožnit vojákům jednoduše připevnit vybavení k dalším částem vybavení. Vznikly proto proužky, které jsou navrženy tak, aby na ně bylo možné připojit další vybavení.
Stejně tak je zpravidla možné připnout pouzdra i k opasku – tam, kde nám pouzdro nebude zavazet, zároveň však bude jeho obsah snadno dostupný.

Samosvorný – co to znamená?

Za zmínku pak stojí také zapínání. I zde jsou mezi jednotlivými produkty rozdíly. Narazit můžeme na pouzdra se zapínáním na suchý zip, stejně tak se objevují rychlospony či cvoky. Samostatnou skupinu pak tvoří tzv. samosvorná pouzdra. Co to znamená? Jedná se o produkty, které drží předmět uvnitř kapsy pomocí gumy či odporu po svém obvodu.

Specifické vybavení, specifická kapsa

Dá se říci, že specifické části vybavení mívají (často již od výrobce) své speciální pouzdro či kapsu. U specifičtějších produktů je většinou dobré zahodit snahu o univerzálnost a dát přednost raději specifickému pouzdru.
Pokud si vezmeme například pouzdro na zásobníky, je víc než vhodné sáhnout po pouzdru, které je určeno k uložení našeho konkrétního typu. Jak víme, zásobníky se liší svou velikostí, a tak by se mohlo stát, že by při nošení zásobník z pouzdra vypadával. Pokud například vlastníme zásobník typu
AR15 a pořídíme si pouzdro určené přímo k uložení tohoto typu, zásobník do něj krásně zapadne a my se nebudeme muset bát, že o obsah pouzdra přijdeme.
Doprava zdarma od 2500Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenná prodejna