Sortiment

Kotníková obuv

13 produktů
Podle čeho řadíme produkty?
1

Kotníkové boty jsou právem poměrně oblíbeným typem obuvi. Díky tomu, že sahají lehce nad kotník, totiž poskytují jeho dostatečnou fixaci, což oceníte například v případě, že se budete potřebovat pohybovat v nerovném terénu. Kotníkové boty tak představují skvělý kompromis mezi nízkou obuví, která poskytuje volnost, ale nefixuje kotník, a vysokou obuví, která je například pro outdoorové využití většinou zbytečná. Vzhledem k vlastnostem pak mohou po tomto typu obuvi sáhnout i ozbrojené doprovody, zásahové skupiny, mobilní hlídky či členové pořádkové služby.

Zaostřeno na podrážku

Vzhledem k tomu, že se u kotníkových bot většinou předpokládá použití v náročnějším terénu, je u tohoto druhu obuvi často věnována nemalá pozornost podrážce. Ta by měla chránit před uklouznutím či nadměrnými otřesy. Jednou z nejznámějších, o které již jistě slyšel každý milovník outdooru, je pak Vibram®.

Tvrdostní skupiny

I u kotníkových bot se setkáváme s tzv. tvrdostními skupiny. Ty nám poslouží při výběru – podle nich totiž zjistíme, zda je daný typ obuvi vhodný právě pro naše účely. Pokud například hledáme boty do terénu, je důležité, aby měly boty mezi podrážkou a podešví tzv. antišokovou vrstu. Ta pak během chůze pohlcuje nárazy.

Výběr materiálu

Kotníkové boty představují poměrně univerzální kousek, který je často využíván ve všech ročních obdobích. Vyplatí se proto nepodcenit i výběr materiálu. Jednu, poměrně klasickou variantu, představuje kůže, která je dodnes považována za nejlepší možný materiál. Je totiž pevná, zároveň však prodyšná. Je ale třeba počítat s tím, že kůže vyžaduje více péče než syntetické materiály. Pokud se však budeme o kožené boty dostatečně starat, budou nám dělat dobrou službu i dlouhé roky. Druhou možností jsou pak syntetické materiály, které mnoho lidí volí pro jejich snadnější údržbu.

 

Doprava zdarma od 2500Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenná prodejna