Sortiment
Video

Boty Zephyr MK2 GTX HI LOWA®

Jste majitelem bezpečnostní nebo pořadatelské agentury, nákupčním městské či státní policie, hasičů, vězeňské služby nebo zastáváte funkci v podobných organizacích? Pak je tento web určen právě pro Vás. Zabýváme se prodejem vybavení pro zmíněné organizace a nabízíme nejnižší možné ceny.

Vytvořte si novou registraci nebo, pokud už máte svůj účet, přihlaste se.

Můžete také kontaktovat našeho obchodního manažera, který Vám s registrací pomůže.

Jiří Hübner (obchodní manažer)
jiri@top-armyshop.cz
+420 731 903 338

Boty Lowa Zephyr MK2 GTX HI jsou obuví určenou do ostré akce. Jedná se o certifikovanou pracovní obuv, která disponuje ideální kombinací těch nejmodernějších materiálů. Vyvážené vlastnosti ji předurčují i do těch nejnáročnějších podmínek. Ostatně tuto obuv využívají policejní a armádní složky u nás i ve světě.

Druhá generace Zephyrů

Jak již z názvu vyplývá, jedná se o druhou generaci obuvi Zephyr, která se oproti té první dočkala několika významných vylepšení. K těm se řadí uzamykání pro dvouzónový šněrovací systém, pouzdro na tkaničky integrované nahoře v jazyku, zvětšená patní poutka pro lepší nazouvání a prošívání svršku posunuté mezi flex zónu, díky čemuž je svršek robustnější.

Ideální kombinace materiálů

Zephyr MK2 GTX HI jsou boty, které dosáhly ideální rovnováhy materiálů a technologií. HI-CUT svršek, vyrobený z kombinace semiše a materiálu Cordura je například vhodný pro slaňování nebo seskok padákem. Zatímco semiš odpuzuje vodu a je odolný vůči roztržení, Cordura je zase odolná vůči oděru a současně je prodyšná.

Osvědčená membrána i kvalitní mezipodešev

Obuv Zephyr je vybavena také vodotěsnou a vysoce prodyšnou membránou Gore-Tex Extended Comfort, kterou dobře využijete i v relativně vlhčím prostředí. Také mezipodešev je kvalitní, jedná se o dvouvrstvé polyuretanové řešení s rámem Monowrap, který chodidlo nositele obepíná a podporuje jako exoskelet.

(Nejen) pro parašutisty

Tato obuv značky Lowa je určena nejen pro parašutisty, ale pokud jste jedním z nich, pak určitě víte, že právě na obuv k těmto speciálním účelům jsou kladeny speciální požadavky. Háčky na tkaničky například musejí být skryté, aby se nezachytily do šňůr padáku, důležité je také dobré odpružení paty a samozřejmě i stabilní svršek. Všechny tyto prvky zabraňují potenciálnímu zranění.

Speciální systém šněrování

Boty Zephyr MK2 GTX HI jsou vybaveny speciálním dvouzónovým systémem šněrování, který jsme již zmínili výše, kdy přední část chodidla a svršek mají samostatné (a samostatně nastavitelné) zóny šněrování. Bota se tak může dokonale přizpůsobit anatomii vaší nohy a je možné ji sešněrovat různými způsoby pro různé scénáře využití.

Technicky náročné zpracování

Obuv Zephyr MK2 GTX HI je vyrobena technicky poměrně náročným procesem zpracování. Konkrétně vstřikováním, které spojuje podešev se svrškem, což zajišťuje účinnější odpružení a zvýšené pohodlí nositele. Horní část boty je vložena do speciální formy a následně se k ní přilévají různé vrstvy výplně z PU pěny.

Rám nohu drží a podpírá

Rám obuvi Lowa-Monowrap vytváří trojrozměrný design mezipodešve, přičemž rám drží nohu v pohodlí a podpírá ji. A to hlavně v případě, kdy s obuví chodíte po nerovném povrchu. Přiléhavé postavení chodidla v botě znamená, že k únavě chozením dojde pomaleji. Dvouvrstvá mezipodešev navíc skvěle izoluje teplo i chlad.

Podešev X-Trac Military

Podešev X-Trac Military, použitá u všech modelů obuvi řady Zephyr MK2, má ty nejlepší protiskluzové vlastnosti (SRC – dle normy ISO 20347), skvěle izoluje vůči extrémním teplotám – ať už horku nebo mrazu – a je odolná vůči palivu, oleji a kontaktnímu teplu.

Benefity, o kterých musíte vědět:

 • taktická obuv do nejnáročnějších podmínek
 • kvalitní provedení
 • druhá, vylepšená generace
 • vhodná i pro parašutisty
 • ideální kombinace materiálů
 • HI-CUT svršek ze semiše a Cordury
 • membrána Gore-Tex Extended Comfort
 • dvouvrstvá PU mezipodešev s rámem Monowrap
 • gumová podešev X-Trac Military
 • skvělé protiskluzové vlastnosti
 • podešev odolná vůči palivu, oleji a kontaktnímu teplu
 • větší poutka na patě pro efektivnější nazouvání bot
 • antistatická konstrukce
 • skryté háčky na tkaničky
 • integrované pouzdro na tkaničky v jazyku
 • speciální dvouzónový systém šněrování s uzamykáním
 • prošívání posunuté mimo flex zónu
Líbí se vám produkt?

Kupte si Boty Zephyr MK2 GTX HI LOWA® za 5 790 Kč

Boty Zephyr MK2 GTX HI LOWA®

Důležité parametry

Detaily materiálu
Svrchní materiál: 65 % semiš 35 % Cordura®
Membrána / podšívka: Gore-Tex®
Stélka: 90 % polyuretan 10 % polyamid
Mezipodešev: 100 % polyuretan - dvojitě vstřikovaný
Stabilizační rámeček: LOWA Monowrap®
Podrážka: guma - LOWA® X Trac Military®
Další specifikace
Uzavřené šněrovací háčky
Šněrování ve 2 zónách
Výška boty: 20 cm (měřeno dle normy EN ISO 20347:2012)
Obuv splňuje požadavky normy EN ISO 20347:2012 pro osobní ochranné prostředky

 

Dotaz k produktu
Jméno
Váš e-mail
Váš dotaz - pokud je potřeba, specifikujte barvu a velikost.
 Souhlasím s obchodními podmínkami
Odeslat dotaz
Naposledy prohlížené